Ofsetová tlač - Vysokonákladová tlač

Výhody Ofsetovej tlače

  • Nízka cena (výrazne lepšia cena za kus v porovnaní s digitálnou tlačou vo vačších množstvách)
  • Výnimočná kvalita - výsledkom ofsetovej tlače sú sýte, presné farby a vysoko kvalitné obrázky s jemným detailom. Ofsetová tlač je farebne verná a kvalitná aj pri väčších farebných plochách.
  • Ofsetovú tlač je možné realizovať na akýkoľvek typ papiera - lesklý, matný aj štruktúrovaný, s rôznou gramážou. Je možné použiť rôznu povrchovú  úpravu - lak, UV lak, parciálny UV lak, lamino lesklé, matné aj embosované.

 


Kvalita je podmienená CTP zariadením: AGFA Avalon N4 (D)

Tlačové dosky osvitujeme na CTP zariadení, teda priamo bez filmov/litografií. Prednosťou je vysoká kvalita bez navýšenia ceny.

Rastre: 2400 DPI, 150 - 200 lpi + raster Sublima*
Tlačové dosky FUJI Superia ZD
Negatívna tlačová platňa 0,30 mm, citlivosť 830 nm, 
Manipulácia s platňou pri dennom svetle
Rozmer platní: 324 x 370 ---> 633 x 830 mm
Životnosť platne: 200 000 tlakov

Rip Agfa ApogeeX Light 4-up spracuje súbory "Adobe Acrobat V.8" bez kompromisov !!!

Raster Sublima™ je založený na patentovanej technológii XM Rastrovania (Cross Modulated Screening / kombinovane modulový raster) od firmy Agfa. Vďaka nej je možné dosahovať hustotu rastra až 340 lpi (133 liniek/cm) so zachovaním rastrového rozsahu 1-99%. Kombinuje totiž spôsob generovania klasického AM rastra (Amplitude Modulated Screening / amplitúdovo modulovaný raster) a stochastického FM rastra (Frequency Modulated Screening / frekvenčne modulovaný raster). Problém pri príliš vysokej hustote klasického rastra je, že vo svetlách sa príliš malé body nedajú fyzicky vytlačiť a naopak tiene sú zaliate. Stochastický raster tento problém rieši tým, že je tvorený z rovnako veľkých náhodne rozmiestnených bodov, ktoré tvoria poltóny ich rôznym nahustením. Medzi jeho nevýhody patria nekľudné jednofarebné plochy a neštandardné správanie sa v tlači. Klady oboch týchto rastrov kombinuje raster Sublima™, ktorý rešpektuje konkrétne obmedzenia tlače tým, že veľkosť ním generovaného najmenšieho bodu je v tlači vždy udržateľná. V stredných hodnotách sa generuje ako klasický AM raster s premenlivou veľkosťou bodu. V tlakoch a svetlách však generuje jednu veľkosť najmenšieho vytlačiteľného bodu ktorý rôzne husto rozmiestňuje na sieť klasického rastra. Výsledkom je vyvážený obraz s množstvom detailov, ktorý je brilantný vo svetlách, prekreslený v tieňoch a vyfarbený v stredných tónoch bez rušivého vplyvu klasickej rozety. Jemnosť 340 lpi rastra dovoľuje tlač aj drobného rastrovaného písma, jemných liniek, či farebných plôch ktoré voľným okom nerozoznáte od jednoliatych plôch priamych farieb.
Vďaka rastru Sublima™ je možné jemný raster prinášajúci fotografickú kvalitu tlače použiť aj na bežné papiere.

Viac o tejo problematike www.agfa.com     video
 

 

Tlačiarenský stroj KBA Performa 74 (D/CZ)

Základné parametre: video
Počet farieb 5
Temperácia farebníkov
Poloautomatické zakladanie tlačových foriem platní
Denzitometrické meranie farieb
Ovládanie cez dotykové obrazovky (2)
Max. formát hárku 520 x 740 mm, bežne 500 x 700 mm, 450 x 640 mm
Min. formát hárku 330 x 330 mm
Max. potlačená plocha 510 x 735 mm
Hrúbka tlačového hárku 0,05 – 0,5 mm = od 50g/m2 do cca 400 g/m2

Max. rýchlosť tlače 15,100 hárkov/hod.
Rozmer tlačovej formy (platne) 575 x 740 mm 0,3 mm
Hmotnosť stroja - 19.350 kg

Rýchly, presný a spoľahlivý stroj je zárukou spokojnosti našich stálych aj budúcich zákazníkov. Vďaka pokročilej automatike zakladania tlačových dosiek, nastavenia sútlače a farebnosti priamo od riadiaceho pultu spolu s online denzitometrom zabezpečuje excelentne rovnomernú farebnosť. Jej stabilitu podporuje temperácia farebníkov. Stroj produkuje bez problémov aj sýte ťažké plochy, fotorealistické obrázky s prepracovanými detailami vo svetlách aj v tieňoch.
Používame certifikovaný proces riadenia farieb Fogra v zmysle polygrafickej normy ISO 12647-2, = dodržiavanie normou stanovených hodnôt pre výrobné kroky: manažment farieb, tvorba nátlačku, výroba tlačovej formy a produkčná hárková tlač.

VIDEO prezentácia