Pätnásťkrát človek – aj tak by bolo možné charakterizovať zbierku /15-tich/ poviedok, ktorá vám práve ponúka možnosť zastaviť sa v cvale dní a ponoriť sa do príbehov ľudí, zratúvajúcich svoje nálezy a straty... Obdiv čitateľa si isto získa najmä rozuzlenie väčšiny príbehov – raz príjemné, inokedy šokujúce, ale aj absurdne nezmyselné... Zakaždým však životne pravdivé.
rok vydania:
2016
Nie je len obyčajnou detektívkou. V zápletkách fabuly sa síce premyslene reťazia časové a príčinné motívy dlho neobjasnenej vraždy kedysi prominentného podnikateľa a neskôr záhadne zmiznutej ženy, ale pozorného čitateľa oveľa hlbšie osloví kresba postáv. /Besnu, Docha či Čutku / stretávame ich denne. Teraz máme jedinečnú príležitosť preniknúť do tajov ich myslenia a vnímania sveta. V čom sú nám blízki a v čom nepochopiteľní? Spoznáme sa v nich?
rok vydania:
2015
Román je hlasnejším, jednoznačnejším, autentickejším a hlavne otvorenejším svedectvom doby. Autor medzičasom dozrel, nabral guráž, pocítil potrebu naplniť svoje poslanie... Fabula, štylistika, dialógy, vnútorné monológy... Po každej stránke je tento román bytostne doteraz najzrelším. A navyše... popri mnohorakých návratoch sa v ňom po prvý raz objavuje jeho ďalšia srdcovka – poézia.
rok vydania:
2014
Ojedinelá plnofarebná publikácia od profesionálnej čipkárky Lýdie Dejlovej, ktorá sa už 38 rokov zaoberá špaňodolinskou paličkovanou čipkou. V knihe sú zobrazené jednotlivé motívy čipiek, ich nákresy a podrobný popis. Vhodná je pre paličkárky – začiatočníčky, ako aj pre pokročilé. Kvalitná grafika a knižná väzba s prebalom, ju predurčujú byť kvalitným darčekom pre každú slovenskú, ale i zahraničnú čipkárku. Práca pani Dejlovej je ocenená mnohými medzinárodnými aj domácimi oceneniami, naposledy Cenou primátora Banskej Bystrice v roku 2012.
rok vydania:
2012
Je to psychologický román s detektívnou zápletkou. Príbeh novinára a dvoch žien jeho života – má všetky predpoklady na to, aby ste sa s ním nerozlúčili skôr, než jedným dychom dočítate aj posledný riadok. Náhla tragická smrť manželky uprostred hlbokej manželskej krízy spolužitia otvorí hrdinovi cestu k plnohodnotnému prežívaniu vzťahu so psychologičkou, ktorá vstúpila do jeho života, ako možná nádej na záchranu pred sebazničením. Mužský pohľad na spolužitie dvoch pohlaví nie je v súčasnej literatúre častý. Aj v tom je vzácny prínos románu – odhaľuje nežnejšej časti čitateľov svet tých, ktorým tak často vlastne ani nerozumie...  
rok vydania:
2012
Poviedka od najmladšieho spisovateľa beletrie na Slovensku. Kniha je prvotinou 11 ročného autora. Je určená pre mladých čitateľov, ktorí majú radi mystické príbehy. Môže byť inšpiráciou pre iné deti, ktoré sa chcú stať spisovateľmi.
rok vydania:
2011
Príručka pre televíznych používateľov   Prehľadné vysvetlenie pojmov pre bežných aj náročnejších užívateľov: • o súčasných zmenách analógového signálu na digitálny, • čo je nutné vedieť pri kúpe nového televízneho prijímača, • porovnanie LCD a plazmových obrazoviek, • iné spôsoby sledovania televíznych programov, • perspektívne trendy v televíznych prijímačoch 3D.
rok vydania:
2011
Autorka sa venuje tvorbe situačno akčnej a insitnej poézie, ktorú jej diktuje poézia i próza každodenného života. Mária Streicherová. Detstvo a vyše 30 rokov života prežila v Bojniciach. Pracovala v sfére kultúry, reklamy a public realtions. Popri tvorivej práci v zamestnaní sa v minulosti venovala aj vlastnej výtvarnej tvorbe. V súčasnosti poskytuje poradenské služby ako SZČO. Okrem svojho profesného zamerania sa venuje fotografovaniu a tvorbe situačno akčnej a insitnej poézie, ktorú jej diktuje poézia i próza každodenného života. Má tri deti. Od roku 1987 žije v Pezinku, občas v Šútovciach. Debutuje zbierkou: S vyše päťdesiatkou na krku. Sama hovorí: „Básničky... som začala písať veľmi dávno. Niekedy okolo roku 1971. Nikdy som však svoje básne nepublikovala. Na svetlo Božie som ich vytiahla až v roku 2009, keď som začala písať intenzívnejšie. Moje súčasné básne, naoko iba...
rok vydania:
2010
Kniha mapuje bezstarostné detstvo mestského chlapca, ktorý mal to šťastie, že predškolské roky trávil u starých rodičov na dedine. Toto dielko autora sa radí medzi výnimočné a nádherné výpovede o zmysle rodiny, o láske k blížnym a o vzťahoch starých rodičov, rodičov a detí, po ktorých túžia najmä naši najmenší.
rok vydania:
2010
Kniha pútavou formou opisuje život školáka Adama, poznačeného nepríjemnou pečaťou správania sa otca – alkoholika. Do paneláku, v ktorom býva, sa nasťahuje nová rodina. Príbeh oboch rodín pomaly naberá nový životný smer. Autorka opisuje vznik dvoch vzťahov – kamarátskeho - mladého, citlivého, jemného, ale i partnerského - zrelého a rozvážneho.
rok vydania:
2008