Autorka ako jediný expert pre slovenskú a českú republiku veľakrát navštívila rôzne zákutia tohto ostrova, zachytáva jeho krásu, srdečnosť ľudí, život rastafariánov, ale okúsila aj nebezpečenstvo zakázaných území, či divokých riek. Stretla sa s bratom Boba Marleya, dokonca okúsila jamajské väzenie. Nezabúda však ani na históriu Jamajky, jej vznik, osídľovanie a budovanie až po súčasnosť.
rok vydania:
2011
Prostredníctvom knihy Čilské poludníky, sa prenesiete do ďalekej Čile, k najzaujímavejším miestam tejto krásnej krajiny a k významným dejateľom minulého storočia, ktorí túto krajinu navštívili. Jedným z nich bol aj Martin Kukučín.
rok vydania:
2010
2. vydanie knihy o neopakovateľných skúsenostiach Čskoslovenských horolezcov v Himalájach pri výstupe na Mount Everest 1984. Výprava bola zameraná na geologicko-medicínsky výskum. Kniha obsahuje mnoho autentických zážitkov z veľhôr, stretnutie so sirom Hillarym, posledné zábery Juzeka Psotku na vrchole sveta 15.10.1984 12,25 hod...
rok vydania:
2009
Kniha podáva faktografický opis života na súčasnej Jamajke, ale nie je cestopisom v pravom slova zmysle. Autorka Anita Balejíková uprednostnila pohľad na jednoduchých ľudí, ich každodenný život, pocity a myšlienky - pretože len ľudia sú skutočným meradlom krásy a hodnôt.
rok vydania:
2003