Ako vytvoriť PDF korektne?

Neodporúčame využívať na tvorbu tlačového PDF rôzne exporty.
Zo skúseností vieme, že tieto súbory patria medzi problémové!!!
Nie je PDF ako PDF. Niektoré sa dajú vytlačť správne, niektoré sa dajú vytlačiť nesprávne a niektoré sa nedajú vytlačiť vôbec!!!
Je preto lepšie predísť problémom a vyhnúť sa tak zbytočným škodám, pretože za nekorektné podklady nesie zodpovednosť ten, kto ich vyrobil, prípadne si žiadať od výrobcu software.

Korektný tlačový súbor PDF vyrobíme nasledovne:
1. Najprv inštalujte PostScriptovú tlačiareň so správnym PPD (postskript driver napr. Scitex BrisqueV4).
2. Hotovú grafiku vytlačte cez túto tlačiareň do súboru, čím vznikne postscriptový súbor (*.ps alebo *. prn).
3. Tento "distilujte" pomocou aplikácie Adobe Acrobat Distiller, ktorý nastavte na "Press Quality", s presahmi a pribalenými fontami.

Na kontrolu PDF môžete použiť aplikáciu Enfocus Software PitStop = plug-in do aplikácie Adobe Acrobat Profesional. Dokáže rozpoznať, či nie sú v PDF súbore chyby, ktoré by mohli ovplyvniť tlačový výstup. Určite je lepšie vytvoriť súbor PDF správne ako opravovať zlý, nehovoriac o cene práce, ktorú treba zaplatiť za opravy chýb v PDF súbore. Treba si uvedomiť, že ani Enfocus PitStop nie je všemocný.

Stiahnite si kompletné nastavenie vášho software:
            Adobe Acrobat Distiller   <PDF>
            Adobe In Design   <PDF>
            CorelDraw   <PDF>

 

Ako uložiť dáta na náš FTP server?

grafika Uloženie dát pre tlač (do 2GB) na náš FTP server môžte zrealizovať pomocou tzv. "FTP klienta" - napr. programu Total Comander.

Heslo na požiadenie: Matej Brašeň - tel. 048/47 00 364

Po uložení dát na FTP server (svoj folder) nám, prosím, vždy pošlite mail s informáciami, ako dáta spracovať - najlepšie vo forme objednávky.

Test rýchlosti Vášho pripojenia >>>